Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8652404



*

nr 865 2404


Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige


Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Slussen, 1936, 15 x 19, 5 ca


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 december 2013
kl 20:49:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/12 13:41:14 1      700 kr
12/12 21:58:45 1      900 kr
13/12 12:45:53 2      1.000 kr
13/12 12:59:50 1      1.400 kr
16/12 20:34:19 2      1.300 kr
16/12 20:34:46 2      1.500 kr
16/12 20:36:05 1      1.800 kr
16/12 20:37:41 2      1.700 kr
16/12 20:39:40 2      1.900 kr
16/12 20:40:32 1      Vinnande bud
16/12 20:42:49 1      justering av budtak
16/12 20:44:05 2      2.200 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9327 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetsning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9144 Gravyrer
    4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:15




Ladda ner broschyr